Δύο γκολ ο Ιρανός για τους «ερυθρόλευκους»

Πρωτιά με Ανσαριφάρντ για τον Ολυμπιακό

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, εν αναμονή του αγώνα της ΑΕΚ με το Λεβαδειακό στη Βοιωτία, βρίσκεται ο Ολυμπιακός, που ξεπέρασε το εμπόδιο του Απόλλωνα Σμύρνης με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 23ο λεπτό με τον Ελμπάζ, για να ισοφαρίσουν οι «ερυθρόλευκοι» στο 31΄ με τον Ελαμπντελαουί.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δύο τέρματα, στο 80′ και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Καρίμ Ανσαριφάρντ που είχε μπει αλλαγή στο 63ο λεπτό, χαρίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Διαιτητής: Γιώργος Τζοβάρας
Κίτρινες κάρτες: Μάριν, Ανσαριφάρντ, Προτό / Τσόβιτς, Κονέ, Χουάρες, Κοντοές, Μενδρινός

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Προτό, Ελαμπντελαουί, Μποτία (46΄ Ένχελς), Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Μάριν, Σεμπά (66΄ Πάρντο), Τζούρτζεβιτς (62΄ Ανσαριφάρντ).

Απόλλων (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Παπάζογλου, Κύργιας, Ντάσιος, Κούρος, Χουάρες, Κονέ (90΄ Κιταμπαλά), Ανιέτε (84΄ Μενδρινός), Αλμπάνης (71΄ Μαασί), Ελμπάζ.