Αν και δέχθηκε πέντε γκολ, στην ήττα (5-2) που γνώρισε η Μπενφίκα στο Μόναχο από την Μπάγερν, ο Έλληνας διεθνής τερματοφύλακας Οδυσσέας Βραχοδήμος, συμπεριελήφθη στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League, όπως ανακοίνωσε η UEFA.

Υπενθυμίζεται ότι ο «φύλακας άγγελος» της εστίας των Λουζιτανών απέκρουσε πέναλτι του Λεβαντόφκσι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ το σκορ ήταν 2-1

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πολωνός διεθνής επιθετικός της Μπάγερν έχασε πέναλτι για πρώτη φορά σε αγώνα Champions League, έχοντας ευστοχήσει και στις 14 εκτελέσεις που είχε αναλάβει πριν από το ματς της Τρίτης.