Αγώνες για γερά νεύρα είχε το πρόγραμμα αυτήν την αγωνιστική.
Τελευταία αγωνιστική για τις κορασίδες και τις Πανκορασίδες του Β΄ ομίλου της περιφέρειας και το επίπεδο του βόλεϊ ανέβηκε άλλο ένα επίπεδο αγωνιστικά, οι μικρές (πανκορασίδες) που άνοιξαν το πανηγύρι στο Αλ. Μπαλτατζής, έδειξαν ότι το βόλεϊ κάθε μέρα κερδίζει στις καρδιές των κοριτσιών και των ανθρώπων που τις παρακολουθούν, αρκετός κόσμος στο γυμναστήριο λες και το τοπικό ντέρμπι μονοπωλούσε το ενδιαφέρων όλων.
Πίστεψαν ότι εύκολα θα κερδίσουν τον αγώνα οι μικρές του Θέμη Αγγελακόπουλου τις συμπολίτισσες τους του Ερμογένη 2 και τα βρήκαν μπαστούνια από την μαχητικότητα των αντιπάλων τους, το καταμαρτυρά το σκορ που στο πρώτο σετ τελείωσε με 25-21 για τους Θράκες, το δεύτερο για τον Ερμογένη 2 με σκορ 24-26, μετά από συναρπαστικό παιχνίδι το τρίτο σετ κατέληξε στους Θράκες με σκορ 27-25, όπως επίσης και το τέταρτο με 26-24 για τους Θράκες, κάνοντας το τελικό 3-1 και κάνοντας για άλλη μία φορά τις μικρές να χορεύουν το γνωστό κυκλικό χορό και να πανηγυρίζουν που έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους με νίκη.
3
Στο δεύτερο παιχνίδι των κορασίδων που ακολούθησε φάνηκε από την αρχή ότι κάτι δεν δούλευε σωστά για τους ΘΡΑΚΕΣ, οι δύο ελλείψεις της ομάδας λόγο της γρίπης ήταν ένας παράγοντας και η κακή μέρα για μερικές αθλήτριες που δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα, έκαναν το παιχνίδι αμφίρροπο με το πρώτο σετ να κερδηθεί στους 27 πόντους από τους Θράκες με 25 για την ΑΕ Κομοτηνής, ο χαμός και στο δεύτερο σετ να τελειώνει στους 28 αυτήν τη φορά αλλά για την ΑΕ Κομοτηνής με 26 για τους Θράκες, κάνοντας το 1-1, παίρνοντας το σετ οι φιλοξενούμενες πείραν και θάρρος αφού οι ελλείψεις ήταν εμφανείς για την απόδοση των Θρακών, έτσι πείραν και τα δύο επόμενα σετ με σκορ
4
20-25 και 22-25 κάνοντας το 1-3 τελικό σκορ, έτσι έκλεισαν τον αγωνιστικό κύκλο για φέτος όλες μαζί αγκαλιά και δίνοντας ραντεβού για του χρόνου να διασταυρώσουν ξανά τις ……….πάσες τους.