Μέρα του έρωτα η συγκεκριμένη, για όσους τον έχουν εμπορευματοποίηση και αυτόν, αλλά τα κορίτσια των ΘΡΑΚΩΝ και του Α.Ο. ΧΡΥΣΟΎΠΟΛΗΣ απέδειξαν για άλλη μία φορά ότι η θεά του έρωτα είναι ….γαλαζοκιτρινη, αυτή την μπάλα χάιδεψαν, χτύπησαν,παίδεψαν, πέταξαν, κλότσησαν,μούσκεψαν με τον ιδρώτα τους και τα δάκρυα τους, αλλά δεν αποχωρίστηκαν τον ερωτά τους ούτε για ένα λεπτό, πιστές στο ραντεβού ξεπέρασαν όλα τα μπλόκα και κονταροχτυπήθηκαν δύστυχος με τις φίλες τους από την Χρυσούπολη, αυτές που από τα πρώτα αθλητικά βήματα παίζανε αντίπαλοι μόνο μέσα στα γήπεδα, τότε που κάνανε τα πρώτα τος βήματα στις σάλες και αρχίζοντας να ερωτεύονται το βόλεϊ.
Ο προ τελευταίος αγώνας της σεζόν έμελλε να είναι και ο πιο συναρπαστικός όλης της σεζόν, στο πρώτο σετ τα σέρβις ήταν αυτά που καθόρισαν τον νικητή και σ αυτό η αρχηγός από τους ΘΡΑΚΕΣ Σταυρούλα Θεοδωρίδου είναι ΄΄μανούλα΄΄ έτσι το σετ κατέληξε στους φιλοξενούμενους με σκορ 12-25. στο δεύτερο σετ αναδιπλώθηκε η Χρυσούπολη και κέρδισε το σετ ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 1-1 με σκορ 25-16. στο τρίτα σετ έγινε πόλεμος στο παρκέ η μπάλα δεν έπεφτε κάτω για μισή ώρα, από το πάθος για τον έρωτά τους μην τυχών και ………… χτυπήσει, το καλύτερο σετ της σεζόν, ευτύχισε να καταλήξει στους ΘΡΑΚΕΣ με σκορ 25-27 κάνοντας το 1-2 στα σετ. Το τέταρτο σετ άρχισε με παραφωνίες και λάθος σφυρίγματα από τον διαιτητή της συνάντησης που αποδείχθηκε μικρότερος των περιστάσεων και θέλοντας να κλέψει και αυτός δόξα από την δόξα των αθλητριών που καταχειροκροτούνταν από όλους τους παρευρισκόμενους για την προσπάθειά τους, άρχισε να σφυρίζει ότι του κατέβαζε η κούτρα λες και ήταν σε άλλο αγώνα εκεί που επικρατούν οι βάρβαροι, σφυρίζοντας ότι φαντάζονταν προκείμενου να δοξαστεί και αυτός εις βάρος και των δύο ομάδων εκνευρίζοντας παίκτες προπονητές γονείς και πιτσιρίκια που ήρθαν να παρακολουθήσουν ένα ευγενές άθλημα, κατάφερε ο συγκεκριμένος να εκνευρίσει και τον τελευταίο φίλαθλο με τα λάθη του. Απαράδεκτη και η συμπεριφορά ενός΄΄γονέα΄΄ από την Χρυσούπολη ,τρομάρα του, που όλη την ώρα έβριζε τα κορίτσια της ομάδας των Θρακών, προκαλώντας έντονες διαμαρτυρίες από τους συνοδούς της αποστολής και τρώει ψωμί στην Ξάνθη, τρομάρα του ξανά, λες και μόνο αυτός έχει κόρη και των άλλων είναι…………
όπως τις αποκαλούσε και τις καθύβριζε.
Με όλες αυτές τις τοπικιστικές εξάρσεις (Χρυσουπολίτης γαρ ο ρέφερι) το σετ κατέληξε στην ομάδα της Χρυσούπολης με σκορ 25-16 κάνοντας το 2-2, στο 5ο σετ δεν έμεινε όρεξη στις φιλοξενούμενες να αγωνιστούν όταν βλέπουν να τις ΄΄κλέβουν΄΄ τον ιδρώτα τους και μάλιστα με τον χυδαιότερο τρόπο, εύλογα το σετ κατέληξε στην γηπεδούχο ομάδα με σκορ 15-11,βάζοντας τις παίκτριες του Μπάμπη Αγοραστού σε κύκλο χορεύοντας για την νίκη τους και τις φιλοξενούμενες παίκτριες του Θέμη Αγγελακόπουλου πνιγμένες στα δάκρυα αλλά και στις αγκαλιές για την προσπάθειά τους και το πάθος τους για την …μαγική θεά του έρωτα, συγχαίροντας τις αντιπάλους και μάλιστα έπρεπε να αναδιπλωθούν και να μαζέψουν τα κομμάτια τους γιατί ακολουθούσε και ο αγώνας με τις κορασίδες, που και εκεί όποιος κέρδιζε αποκτούσε προβάδισμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, πάλεψαν και στα τρία σετ αποδίδοντας πολύ καλό βόλεϊ και οι δύο ομάδες που δύσκολα συναντάς σε παιχνίδια αυτής της κατηγορίας, και τα τρία σετ κατέληξαν στην ομάδα της Χρυσούπολη με σκορ 25-20,25-111 και 25- 13, βάζοντας σε αναμονή για την τελευταία αγωνιστική την ανάδειξη του πρωταθλητή.
απορίας άξιον γιατί επιτρέπουν άσχετους να εισέρχονται σε αγωνιστικούς χώρους και να σφυρίζουν παιχνίδια κάνοντας τον διαιτητή άνθρωποι που μάλλον θέλουν να καταστρέψουν τις προσπάθειες για μία καλύτερη κοινωνία, αυτοί δεν το καταλαβαίνουν, οι επιτροπές διαιτησίας και οι ανευθυνουπεύθυνοι τι κάνουν?? που είναι?? δεν θα υπάρξει κάτι άλλο?? ποτέ?? επιτέλους στείλτε κάποιον να σφυρίζει εκεί που του αρμόζει, σε κανένα κοπάδι πρόβατα ή έστω αγελάδες κάνοντάς το σφύριγμά του πιο
αποδοτικό, εκεί θα τον καταλαβαίνουν πολύ καλύτερα.